Czy lokalne pozycjonowanie strony firmy jest dla Twojego biznesu?

Prowadzenie działań z zakresu SEO samodzielnie lub z pomocą agencji może przybierać różne formy. Bardzo często rozróżnia się globalne, ogólnopolskie oraz lokalne pozycjonowanie stron firmowych. Dzisiaj pod lupę bierzemy ostatni typ i sprawdzamy, dla jakich przedsiębiorstw się sprawdzi oraz jakie zalety daje.

Na czym polega lokalne pozycjonowanie?

Zanim przejdziemy do szczegółowych wyjaśnień związanych z lokalnym pozycjonowaniem strony firmy skupmy się na tym czym tak właściwie ono jest i na czym polega. Są to działania, których celem jest wypromowanie biznesu w regionie, w którym funkcjonuje — może być to dzielnica, miasto czy województwo. Wykorzystuje się do tego prace takie jak:

  • wysycenie strony lokalnymi frazami kluczowymi, np. pozycjonowanie Katowice,
  • umieszczenie fraz lokalnych w nagłówkach i meta-tagach witryny,
  • dobre uzupełnienie zakładki z danymi kontaktowymi wraz z mapą Google z zaznaczoną lokalizacją przedsiębiorstwa,
  • wykorzystanie danych strukturalnych,
  • założenie i uzupełnienie wizytówki w Google Moja Firma,
  • umieszczenie wizytówki firmy w lokalnych katalogach oraz innych serwisach związanych z regionem,
  • zdobywanie pozytywnych, a przy tym wiarygodnych, opinii.

Dla jakich firm sprawdzi się lokalne pozycjonowanie?

Pozycjonowanie lokalne to rozwiązanie z zakresu SEO, na które decydują się przede wszystkim firmy oferujące usługi oraz sprzedaż w określonej lokalizacji. Mogą być to branże związane ze świadczeniem usług u klienta, np.: firmy remontowe, murarskie, hydraulicy czy elektrycy. Na pozycjonowanie lokalne stawiają także przedsiębiorstwa prowadzące działalność stacjonarną, gdzie klient musi dotrzeć samodzielne. Zalicza się do nich np.: kosmetyczki, fryzjerów, barberów, lekarzy specjalistów, mechaników samochodowych, szewców, serwisy komputerowe czy telefonicznie, stacjonarne butiki, sklepy obuwnicze, kosmetyczne, lokalne księgarnie. W ten sposób można także promować obiekty użyteczności publicznej, takie jak: siłownie, prywatne żłobki, przedszkola szkoły, a także punkty noclegowe. Nie należy także zapominać, ze pozycjonowanie lokalne to doskonałe rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju lokali gastronomicznych, które przyjmują klientów na miejscu, jak i oferują dostawę dań pod wskazany adres.

Jakie korzyści daje lokalne pozycjonowanie?

Pozycjonowanie lokalne to działania, które mogą przynieść szereg pozytywnych efektów dla lokalnych biznesów. Przede wszystkim pozwala na dotarcie do szerokiego grona potencjalnych odbiorców, co do których istnieje duże prawdopodobieństwo, że skorzystają z danych usług czy oferty sklepu. Ponadto pomaga w zabudowaniu wizerunku eksperta na rynku, jak i lokalnego lidera oraz wyprzedzenie konkurencji. Działania te są dużo łatwiejsze oraz tańsze, a efekty są szybsze, niż w przypadku ogólnopolskiego pozycjonowania, co sprawia, ze rozwiązanie to jest jeszcze korzystniejsze dla niewielkich biznesów, które m.in. nie posiadają środków na prowadzenie rozbudowanych prac marketingowych. Na sam koniec warto podkreślić, że dobrze prowadzone pozycjonowanie lokalne pozwala na uzyskanie bardziej długotrwałych efektów niż przypadku reklam Google, które działają jedynie wtedy, gdy ponoszone są nakłady finansowe.

czeka na Twoją ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.