Gdzie uczyć się pozycjonowania stron, skąd czerpać wiedzę na temat SEO?

Chcesz, aby Twoja strona pojawiała się jak najwyżej w wyszukiwarce Google? Nie wiesz, jak dotrzeć ze swoją ofertą do możliwie jak największego grona odbiorców? Zanim zaczniesz pogłębiać wiedzę dotyczącą SEO, pozycjonowania stron, warto dowiedzieć się, gdzie w ogóle jej szukać.

Co składa się na pozycjonowanie strony internetowej w Google?

Google ocenia serwisy według określonego algorytmu i w ten sposób tworzy listę rankingową. Lepsza widoczność strony przekłada się na większe zainteresowanie użytkowników, którzy wchodząc na nią, mogą wykonać oczekiwane od nich działania — np. zrobić zakupy czy też zapisać się do newslettera.

Na pozycjonowanie strony składa się szereg różnych czynników, jest to m.in. optymalizacja kodu i treści strony internetowej, właściwa indeksacja, szybkość ładowania serwisu czy instalacja certyfikatu SSL. Istotna jest także sama struktura nagłówków i umieszczanie tekstów z odpowiednimi słowami kluczowymi, a także dbanie o unikalność treści na stronie internetowej.

Nierozerwalną częścią pozycjonowania jest również link building, czyli odnośniki do zewnętrznych stron internetowych. Jednak należy wziąć pod uwagę to, aby linki do innych serwisów pochodziły ze sprawdzonego źródła i były wartościowe. Należy również stale monitorować działania na pozycjonowanej stronie, gromadzić dane i analizować je.

Jak uczyć się pozycjonowania stron z internetu?

Chcesz samodzielnie dowiedzieć się, jak pozycjonować stronę, ale nie wiesz, skąd czerpać wiedzę? Istnieje wiele sposobów na nauczenie się skutecznego pozycjonowania strony. Jedną z możliwości jest zasięgnięcie informacji na ten temat z blogów prowadzonych przez znane agencje SEO. Należą do nich m.in. Bizzit.pl, Widzialni.pl czy też Widoczni.com. Wiarygodnym źródłem jest również blog WhitePressa, gdzie znajdziesz między innymi wiadomości dotyczące content marketingu.

Wolisz uczyć się, jak pozycjonować strony z nagrań video? To dosyć przystępny sposób przyswajania wiedzy. Dużo praktycznej wiedzy, którą warto przetestować, znajduje się na kanale CONTADU na platformie YouTube.

Inną formą zdobywania informacji na temat SEO są webinary, które stwarzają okazję do dzielenia się przez ekspertów ich doświadczeniem i wyjaśniania najważniejszych zagadnień związanych z pozycjonowaniem. Dużą zaletą webinarów jest możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi od osoby bezpośrednio związanej z tą branżą.

Czerpanie wiedzy na temat SEO z konferencji branżowych i kursów

Jedną z płatnych możliwości zdobywania informacji na temat pozycjonowania stron internetowych jest uczestnictwo w organizowanych w różnych miastach konferencjach branżowych. Do najbardziej znanych i cenionych należą m.in. Festiwal SEO, semKRK, SEO & Content Camp oraz SEO Rejs.

Możesz także wziąć udział w płatnym kursie, podczas którego zgłębisz tajniki SEO i pozycjonowania stron w internecie. Bardzo często tego typu szkolenia są organizowane online. W sieci dostępne są kursy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych pasjonatów SEO. Ponadto wielu specjalistów z tej branży tworzy autorskie szkolenia dotyczące tego, jak skutecznie pozycjonować strony.

Niezależnie od sposobu przyswajania wiedzy na temat pozycjonowania, pamiętaj o sprawdzaniu efektów, jakie przynoszą poczynione przez Ciebie działania. Odpowiednio zoptymalizowana strona internetowa przynosi bardzo wiele korzyści.

czeka na Twoją ocenę!

5 komentarzy

  1. Ja o pozycjonowaniu i marketingu dowiedziałem się sporo z różnego rodzaju kursów na Udemy, nie wsyztskie są warte swojej ceny, ale generalnie polecam.

  2. No proszę, nie wiedziałem, że jest aż tyle możliwości, aby łatwo dowiedzieć się podstaw o pozycjonowaniu stron SEO. Bardzo przydatna wiedza, a co ważniejsze, dostępna dla każdego!

  3. Ja swoją pierwszą wiedzę o SEO czerpałam z grupek na FB dla SEO-wców, przyznam, że okazały się bardzo pomocne 😀

  4. Ja swoją pierwszą wiedzę o SEO czerpałam z UDEMY, da się tam dorwać cąłkiem tanie kursy któe będą bardzo fajne dla początkujących osób, któe chcą rozeznać się w temacie. 🙂

  5. O pozycjonowaniu i SEO jest tyle rzetelnych serwisów, profili w social mediach i kursów, że każdy zainteresowany tym, tematem z łatwością znajdzie coś dla siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.