Czym jest SEO copywriting?

Co to jest SEO copywriting? Czy warto go stosować? Jak może pomóc przy pozycjonowaniu strony? Co trzeba zrobić, żeby był skuteczny? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

SEO copywriting – co to jest?

SEO copywriting jest strategią stosowaną do pozycjonowania stron w wyszukiwarce Google. Najpierw więc należałoby powiedzieć parę słów o samym pozycjonowaniu. Chodzi tu o wszelkiego typu działania, które poprawiają pozycję danego serwisu w Google. Chcemy ze swoją ofertą dotrzeć do odbiorców, dlatego zależy nam, by natrafiali na naszą stronę, szukając rozwiązania swojego problemu.

Gdy wpisujemy zapytanie w wyszukiwarce, pojawia nam się lista wyników. Pierwsze są pozycje sponsorowane – ktoś zapłacił za to, by zajmowały tę pozycję. Następnie mamy wyniki organiczne, czyli te, które znalazła wyszukiwarka – najwyższe pozycje na liście zajmują strony, które Google uznaje za najbardziej wartościowe i najlepiej odpowiadające zapytaniu.

W pozycjonowaniu chodzi zatem o to, by jak najlepiej dostosować swoją stronę do wymogów Google, tak by wyszukiwarka pokazywała ją w czołówce wyników organicznych. Umożliwiający to SEO copywriting jest pisaniem treści w taki sposób, by wyszukiwarka uznała je za wartościowe i warte wyświetlenia na wysokiej pozycji.

Dlaczego warto stosować SEO copywriting?

Można postawić pytanie, dlaczego właściwie stosować SEO copywriting, skoro pierwsze wyniki w Google to pozycje sponsorowane. Czy nie lepiej po prostu zapłacić za to, by nasza strona pokazywała się w wyszukiwarce jako jedna z pierwszych?

Oczywiście to też jest rozwiązanie, ale SEO copywriting ma nad nim pewną przewagę i nie chodzi tu tylko o kwestię kosztów. Pozycjonowanie jest po prostu bardziej efektywne niż linki sponsorowane. Badania pokazują, że ponad 77% użytkowników Google chętniej klika w wyniki organiczne, a nie sponsorowane, a aż 86% obdarza wyniki SEO większym zaufaniem.

To nie powinno w żadnym stopniu dziwić – internauci zdają sobie sprawę, że wyniki sponsorowane znalazły się na swojej pozycji dlatego, że ktoś za to zapłacił. Natomiast te organiczne są wysoko na liście, bo zostały uznane przez Google za najbardziej wartościowe.

Jaki SEO copywriting jest dobry?

Ważne są już same tytuły tekstów. Nagłówki powinny przyciągać uwagę czytelników. W tekście muszą znaleźć się frazy kluczowe, punktowane przez wyszukiwarkę. Ale uwaga – to wcale nie znaczy, że im więcej ich będzie, tym lepiej. Trzeba używać ich z głową. Nie powinny one zajmować więcej niż 5% całości tekstu. Inaczej mamy o czynienia z przesyceniem frazami, za który Google nakłada kary.

Znaczenie ma także odpowiednie sformatowanie tekstu. Google nagradza wyższą pozycją teksty, które są przejrzyste. Czytelnicy często tylko skanują treści wzrokiem, dlatego powinni się umieć łatwo się w nich odnaleźć. Warto w tym celu stosować różną czcionkę, wyróżniającą najistotniejsze fragmenty tekstu – na przykład boldowanie czy kursywę.

SEO copywriting okazuje się niezwykle skuteczną strategią na poprawę pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Co Twoim zdaniem warto jeszcze wiedzieć na temat pozycjonowania serwisu? Podziel się w wskazówkami w komentarzu!

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.