Płatne narzędzia do przeprowadzania audytu SEO

Podczas audytu SEO możesz nie tylko wykryć błędy, które utrudniają pozycjonowanie stron www, ale także przeanalizować, jakie działania mogą przynieść najszybsze efekty. Dlatego zobacz, z pomocą jakich płatnych narzędzi przeprowadzić audyt SEO.

Screaming Frog

Screaming Frog to jedno z najpopularniejszych narzędzi wśród specjalistów SEO, służy do przeprowadzenia zaawansowanego audytu (chociaż, jak bardzo zaawansowanego, zależy od umiejętności korzystania z niego, a także od sposobu interpretowania przedstawionych danych).

Umożliwia weryfikację do 500 URL-i w wersji darmowej, jeśli chcesz przeanalizować większą ilość podstron, trzeba będzie wykupić płatny dostęp. Narzędzie wygeneruje raport dotyczący m.in. najważniejszych meta tagów, czyli title i descritpion, nagłówków, obrazków, adresów URL. Sprawdzisz dzięki temu, gdzie brakuje tych elementów, a gdzie znajdują się w formie nieprawidłowej lub wręcz duplikują się, co należałoby niezwłocznie naprawić.

Oprócz tego Screaming Frog umożliwia weryfikację linkowania wewnętrznego, testowania danych strukturalnych, czy sprawdzenia, które podstrony generują równie popularne, co niechciane błędy 4xx oraz 5xx.

Ahrefs

Jeśli mógłbyś opłacać abonament tylko jednego narzędzia SEO, powinien to być Ahrefs. Z jego pomocą nie tylko przeprowadzisz dokładny audyt, ale także sprawdzisz konkurencję, dobierzesz frazy kluczowe do pozycjonowania stron www czy zobaczysz, jakie są najpopularniejsze artykuły w danej tematyce.

Ahrefs pozwoli ci ocenić, jaki jest profil linków danej strony, a także pokaże, jak wygląda w wynikach organicznych, na jakie frazy osiąga wysokie pozycje.

Sitebulb

Narzędziem podobnym do Screaming Froga, jest Sitebulb, który służy do przeprowadzania audytów SEO, aczkolwiek prezentowane w nim dane są czytelniejsze, a sposób użytkowania jest bardziej intuicyjny, stąd jego coraz większa popularność.

Oprócz tego, że wygenerujesz rozbudowany, przejrzysty raport, to jeszcze otrzymasz od razu gotowe wskazówki dla webmasterów. Jeśli połączysz to narzędzie z kontem Google Analytics i Google Search Console, będziesz mógł dokonać bardziej złożonych analiz.

Zweryfikujesz profil linków, duplikację treści, sprawdzisz, jak strona wypada pod kątem czynników rankingowych typu on page, a także dowiesz się, jaka jest jej szybkość ładowania.

Majestic

To narzędzie do badania linkowania zewnętrznego, które służy do analizowania linków przychodzących. Ponadto udostępnia wskaźniki Trust Flow (jakość URL-i) oraz Citation Flow (ilość URL-i). Co ciekawe, okazuje się też bardzo pomocne podczas dalszych prac SEO, ponieważ sprawdzisz w nim nie tylko linki zwrotne dla swojej strony, ale także dla stron konkurencji i tym samym znajdziesz korzystne lokalizacje.

Clusteric

Podobnym narzędziem do Majestic, jest Clusteric. Określisz w nim profil linków, a także z jego pomocą stworzysz strategię link buildingu.

Surfer SEO

Surfer SEO to polskie narzędzie, które służy nie tylko specjalistom w naszym kraju, ale także za granicą. Dzięki nim sprawdzisz widoczność stron w wynikach organicznych, wyszukasz frazy kluczowe, natomiast edytor do tworzenia treści pomoże ci wysycić je słowami kluczowymi.

Jedną z możliwości jest przeprowadzanie audytu SEO, który dokładnie wyszczególnia, jakie błędy należy natychmiast poprawić oraz co warto byłoby zmienić. Ponadto otrzymujesz wskazówki, jak to zrobić. Co istotne, wygenerowany raport jest przejrzysty, bogaty w wykresy ułatwiające analizę.

czeka na Twoją ocenę!

1 komentarz

  1. Screaming Frog powinien być nie tylko w płatnych narzędziach do audytu seo ale także w tematyce płatnych, które musisz mieć jak chcesz porządnie przeprowadzić audyt seo, inna sprawa, że agencje nie umieją używać tego narzędziaj (czytaj : wykorzystywać choćby w 50% ;=), dzięki za fajną listę, znałem wszystkie narzędzia ale fajnie poczytać o nich opinię takiej agencji seo jak bizzit !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.