Pozycjonowanie Google Maps, czyli na czym polega pozycjonowanie na mapkach Google?

Pozycjonowanie w Google Maps to działanie, które nie wymaga wielkiego wysiłku, a może przynieść firmom sporo korzyści. Zdecydować się na nie mogą właściwie wszyscy przedsiębiorcy, w szczególności jest ono polecane firmom o zasięgu lokalnym. Na czym polega pozycjonowanie na mapkach Google?

Pozycjonowanie w Google Maps – kiedy warto się zdecydować?

Pozycjonowanie na mapkach Google zalecane jest właściwie wszystkim firmom, a w szczególności tym, których zasięg jest lokalny. Najczęściej wizytówki w Google Moja Firma zakładają osoby, które świadczą usługi, np. mechanicy, kosmetyczki, fryzjerzy, lekarze, prawnicy itp. W ten sposób znaleźć można również restaurację, kawiarnię czy hotel w konkretnej lokalizacji. Posiadanie wizytówki ma znaczenie dla pozycjonowania, zwiększa widoczność firmy w wyszukiwarce, a przy tym jest użyteczne dla potencjalnych klientów.

Pozycjonowanie na mapkach Google – od czego zacząć?

Chcąc pozycjonować się w Google Maps, należy założyć firmową wizytówkę. Nie jest to szczególnie skomplikowane działanie, w dodatku podczas całego procesu są wskazówki, jak postępować. Na wstępie należy podać nazwę firmy, dane adresowe (rzeczywisty adres siedziby), telefon firmowy. Konieczne jest wybranie kategorii głównej, która będzie pasowała do działalności firmy. Warto dodać też URL strony internetowej, dzięki czemu potencjalni klienci będą mogli od razu przejść na witrynę.

Podczas podawania informacji w wizytówce, trzeba będzie też określić, czy usługi są świadczone jedynie w siedzibie firmy, czy u klientów. Od tego zależy, czy wyświetlany będzie adres firmy. Nie wszyscy przedsiębiorcy chcą, by klienci znali ich adres, jeśli sami do nich dojeżdżają i świadczą usługi na miejscu. Możliwe jest też odkrycie lokalizacji, niektórzy obsługują zainteresowanych zarówno w siedzibie, jak i u klienta. Tak może być w przypadku kosmetyczek czy fryzjerów.

Kolejnym krokiem jest wskazanie zakresu terytorialnego, w którym realizowane są usługi firmy. Może to być miasto, województwo, a nawet kraj. Następnie osoba, która zakłada wizytówkę, musi potwierdzić dane. Można zrobić to przez telefon, e-maila lub tradycyjnie pocztą. Przekazany zostanie kod weryfikacyjny, który będzie ważny przez 30 dni. Po przejściu tego etapu możliwe będzie edytowanie wizytówki Google Moja Firma.

Wizytówka Google Moja Firma – co warto dodać?

Wizytówka firmowa to nie tylko dane adresowe firmy, które widoczne są w Google Maps. Możliwe jest dodanie innych informacji, np. o godzinach pracy w konkretne dni lub podczas świąt. Bardzo ważne są też zdjęcia. Zaleca się, by załączyć fotografie z zewnątrz firmy i ze środka. Trzeba też wybrać zdjęcie profilowe i na okładkę. Trzeba przy tym pamiętać o odpowiednim nazewnictwie plików, powinny być one zoptymalizowane. Wizytówka Google Moja Firma daje też możliwość zamieszczenia lokalnych adresów URL, które prowadzą do określonych podstron, np. do rezerwacji czy menu.

W przypadku wizytówek istotne jest również zdobywanie opinii od klientów. Warto na nie odpowiadać. W ten sposób nawiązuje się interakcję z osobami, które korzystały z usług, zwiększa się tym samym wiarygodność firmy, co ma wpływ na decyzje potencjalnych klientów.

czeka na Twoją ocenę!

1 komentarz

  1. myślę że pozycjonowanie na google maps to znacznie cieższy temat niz zwykłe pozycjonowanie ponieważ opiera się na wielu czynnikach behawioralnych seo, jak zachowania, komentarze i prawdziwość kont z których się komentuje czy w końcu to jak sie wpisuje adresy dużo tego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.