Jak pozycjonowanie stron wpłynie na Twój biznes?

W czasach, gdy coraz więcej osób przenosi swoje działania do Internetu, pozycjonowanie stron to jedno z najważniejszych działań, jakie powinieneś wykonać, aby podwyższyć widoczność swojej firmy w sieci. O tym, jak pozycjonowanie wpłynie na Twój biznes, dowiesz się z poniższego tekstu.

Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron to inaczej wszystkie działania, które powodują większą widoczność Twojej strony w sieci. Częścią pozycjonowania jest SEO, choć w ogólnym ujęciu tych dwóch pojęć używa się zamiennie. Działania związane z SEO, czyli optymalizacją stron internetowych pod wyniki wyszukiwarek, to przede wszystkim tworzenie contentu zewnętrznego i wewnętrznego, link building, a także systematyczne monitorowanie wyników czy prowadzenie dokładnych analiz. Dobre pozycjonowanie musi być prowadzone systematycznie i różnymi kanałami. Ważny jest odpowiedni dobór słów kluczowych i linków, a także współpraca z poczytnymi stronami, które pozwolą na przekierowanie mocy do naszej witryny. W działaniach SEO każdy szczegół ma znaczenie – od doboru odpowiednich nagłówków w tekście, po dokładne wybranie i opisanie grafik i obrazków ilustrujących treść.

Zalety pozycjonowania stron

Dobre pozycjonowanie pozwoli Twojej stronie znaleźć się w wyszukiwarce Googla na jak najwyższej pozycji. Osoby, które wpisują daną frazę, szukając konkretnej usługi, trafiają na różne wyniki w wyszukiwarce. Większość z nas wchodzi na tę stronę, która w wyniku szukania pojawi się jako pierwsza. Oczywiście zdobycie zaszczytnej pozycji w top 3 wyszukiwarki Google jest niezwykle trudne, jednak znalezienie się w grupie kilku pierwszych wyników również daje bardzo dobre efekty. Często zdarza się, że początkująca firma szybko pnie się w wynikach wyszukiwarki do góry, jednak dużo zależy tutaj między innymi od konkurencji oraz słów kluczowych, na które chcesz być wypozycjonowany. Wysoki wynik w wyszukiwarce Google w prostej linii przekłada się na zyski — może to być więcej zamówień, a jeśli prowadzisz na przykład portal informacyjny, zyski możesz czerpać na przykład z reklam.

Gdzie pozycjonować swój biznes?

Profesjonalnym pozycjonowaniem stron zajmują się agencje SEO, lub freelancerzy. Obydwie opcje mają swoich zwolenników, jednak przed wyborem specjalisty, sprawdź opinie i wybierz sprawdzonych ekspertów. Freelancerzy mogą być na krótszą metę tańsi niż agencje SEO, jednak jeśli Twoja strona internetowa jest nowa, najlepiej jest skontaktować się z agencją, również dlatego, że potrzebne będą najprawdopodobniej różne prace informatyczne, które sprawią, że strona w ogóle będzie widoczna w sieci. Warto zwracać uwagę także na różnego rodzaju opinie klientów oraz projekty, które już zostały przez konkretną firmę, czy osobę zrealizowane. Każda dobra agencja powinna dać klientowi dostęp do takich danych. Przy wyborze ważny jest też zakres usług, które w danym pakiecie cenowym oferuje dana firma lub osoba – warto wybrać ofertę najkorzystniejszą dla siebie.

czeka na Twoją ocenę!

1 komentarz

  1. Dopiero zaczynam swoją przygodę z własnym sklepem i właśnie takie artykuły, w których kwestie pozycjonowania są prosto opisane, jak laikowi, są mi teraz potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.