Kiedy i dlaczego warto skorzystać z pozycjonowania marki?

Prowadzenie wszelkiego rodzaju działań marketingowych w sieci jest do wielu lat wpisane w funkcjonowanie oraz rozwój firm – zarówno tych dużych, jak i niewielkich. Warto wiedzieć, w jaki sposób można przeprowadzić pozycjonowanie marki, nazywane także SEO PR. Jakie zalety daje? Kiedy warto wdrożyć działania z tego zakresu?

Czym jest pozycjonowanie marki (SEO PR)?

Pozycjonowanie marki to, mówiąc w skrócie, działania, które łączą w sobie działania z zakresu SEO oraz PR, mające na celu osiągniecie wysokich wyników firmy w wyszukiwarce Google. Głównym podejmowanym działaniem jest optymalizacja istniejących treści, jak i tworzenie i udostępnianie nowych, które są odpowiednio nasycone frazami kluczowymi odnoszącymi się do danej marki. Nie mniej ważne, tak jak w przypadku klasycznego pozycjonowania są również: link building, optymalizacja strony oraz treści, doświadczenie użytkownika, szybkość ładowania się strony oraz przyjazność dla urządzeń mobilnych.

To jednak nie koniec podobieństw, ponieważ podobnie jak w przypadku klasycznego SEO, pozycjonowanie marki powinno rozpocząć się od analizy rynku, bliższych i dalszych konkurentów oraz grupy docelowej, a także próby znalezienia niszy. Bardzo ważne jest zdecydowanie, w jaki sposób prowadzona będzie kreacja wizerunku marki dla osiągnięcia jak najlepszych efektów. Konieczne jest także przygotowanie fraz kluczowych, w których zawarta jest nazwa marki. Przyczynią się one nie tylko do wzrostu świadomości na temat firmy, ale i osiągnięcia wysokich wskaźników konwersji.

Jakie zalety przynosi SEO PR?

Dobrze wdrożone pozycjonowanie marki może przynieść szereg korzyści dla firmy, stosunkowo niskim kosztem. Przede wszystkim jest to wzrost świadomości istnienia danej firmy na rynku, co może przekładać się na zwiększoną liczbę klientów. Dodatkowo pozwala na zbudowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa w oczach klientów, jak i rozbudzenie ich zaufania względem marki. Poprawiona zostaje także komunikacja pomiędzy firmą oraz odbiorcami, dużo łatwiej jest o uzyskanie feedbacku, tak istotnego w dzisiejszych czasach. Do bardzo ważnych, wymienianych często przez ekspertów zalet pozycjonowania marki, zaliczyć można także pozyskiwanie wartościowych linków oraz monitoring fraz, które mają olbrzymie znaczenie w zakresie zdobywania wysokiej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarki Google.

Kiedy warto skorzystać z usług pozycjonowania marki?

Działania z zakresu pozycjonowania marki bardzo często znajdują się w ofercie agencji zajmujących się SEO. Kiedy warto wdrożyć działania w tym zakresie w firmie? Prace tego typu podejmowane są przede wszystkim w dwóch przypadkach:

  1. wprowadzanie nowej: firmy, marki, produktu czy usługi na rynek,
  2. gdy ze strony klientów pojawiają się zarzuty związane z prowadzoną polityką cenową, rzetelnością czy wiarygodnością.

Ponadto SEO PR bardzo dobrze sprawdza się: jako narzędzie do pozyskiwania właściwych klientów, pomoc w dążeniu do wypracowania sobie pozycji lidera na rynku, zbudowania wizerunku marki, w razie kryzysu, gdy konieczne jest redefiniowanie podstaw prowadzonej działalności oraz jako metoda na zwiększenie zysków.

czeka na Twoją ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.