Jak pozycjonować sklep na Shopify?

Shopify to jedna z bardziej znanych na świecie platform e-commerce. Właściciele sklepów internetowych polubili ten CRM za: dostępne funkcje, szybkość działania, szerokie możliwości dostosowania grafik do swoich potrzeb oraz wsparcie eksperckie. A jakie możliwości związane z pozycjonowaniem daje sklep na Shopify? Sprawdziliśmy to!

Jak pozycjonować sklep na Shopify?

Założenie oraz prowadzenie własnego e-commerce wydaje się bardzo proste. Sklep na Shopify zbudujesz z pomocą agencji wecanfly.pl, możesz go także wdrożyć z jej wsparciem jednak to nie wszystko, by zagwarantować sobie sukces. Konieczne jest także pozycjonowanie, potrzebne do zapewnienia sobie grona klientów, którzy dowiedzą się o sklepie i będą chcieli dokonać w nim zakupów. Elementem kluczowym dla jak najlepszej widoczności sklepu w sieci jest stworzenie meta title oraz meta description, czyli tytułów oraz opisów poszczególnych podstron, kategorii sklepu. Powinny one zawierać słowa kluczowe. W przypadku zdjęć bardzo ważne jest zadbanie o ich wysoką jakość (nie powinny być jednak zbyt duże, ponieważ wolne wczytywanie się obrazów powoduje, że witryna jest mniej atrakcyjna dla Google), tytuły oraz tekst alternatywny, który wyświetlać się będzie, gdy zdjęcie się nie załaduje przez problemy techniczne lub kłopoty z łączem odbiorcy. Tworząc opisy produktów, kategorii czy podkategorii należy pamiętać o tym, aby treści były unikalne, zawierały słowa kluczowe. Tekst powinien być ułożony w przystępny dla odbiorcy sposób, nie może być zbyt krótki. Sprzedawca na Shopify ma możliwość tworzenia własnego bloga, na którym warto zamieszczać poradnikowe treści związane z branżą, w której się działa. Wpisy to doskonała forma dofrazowania witryny, jak i zdobycia linków wewnętrznych, niezwykle przydatnych do zwiększenia widoczności w wyszukiwarkach.

Jakie możliwości związane z SEO daje Shopify?

SEO, czyli search engine optymizator, jest procesem dążącym do zoptymalizowania sklepu internetowego tak, aby był dobrze widoczny w sieci i zdobywał odwiedzających. Wpływa korzystnie na proces pozycjonowania. Shopify daje bardzo szerokie możliwości pozwalające na dostosowanie e-commerce, by był jak najbardziej przyjazndla użytkowników oraz wyszukiwarek. Pierwszą z możliwości jest tworzenie przyjaznych adresów URL, które dobrze odzwierciedlą zwartość danej podstrony (warto, aby zawierały frazy kluczowe), ale i będą łatwe do zapamiętania, możliwe do wpisania przez użytkownika z pamięci. Możliwe jest także tworzenie linków kanonicznych, które prowadzić będą do miejsca docelowego z różnych wersji tego samego URL-a. Platforma pozwala także na edycję pliku robots.txt, który odpowiada za umożliwienie oraz zablokowanie dostępu robotów Google do konkretnego pliku w witrynie i generowanie map witryn. Nie mniej ważne są responsywne szablony, które zmieniają się w zależności od rozmiaru ekranu, na którym są wyświetlane – takie dostosowanie się jest doskonale postrzegane przez Google. Z punktu widzenia SEO bardzo ważne są także hierarchizacja nagłówków, wstawianie znaczników title oraz możliwość dopasowania słów kluczowych do określonych podstron. Ciekawą opcją jest możliwość uzyskania danych analitycznych, które związane są z użytkownikami oraz słowami kluczowymi, pozwalają one na jeszcze lepsze optymalizowanie sklepu online.

Pozycjonowanie sklepu na Shopify – samodzielnie czy przez agencję?

Wiele osób decyduje się na zakładanie oraz wdrażanie sklepu na Shopify z pomocą agencji. Co jednak z pozycjonowaniem? Osoby, które nie posiadają wiedzy ani doświadczenia związanego z tego typu działaniami również powinny wyoutsourcować zadania związane ze zwiększaniem widoczności sklepu w sieci w ręce profesjonalistów. Pozycjonowanie jest długim procesem, które wymaga wielu zróżnicowanych działań. Dodatkowo niezwykle łatwo w nim o błędy, które na długi czas mogą znacząco obniżyć pozycję e-commerce w wyszukiwarkach lub całkowicie usunąć go z wyników. Działania podjęte przez ekspertów z agencji SEO/SEM pozwalają na uzyskanie dobrych wyników w stosunkowo krótkim czasie, dzięki kompleksowemu podejściu, działania będą bardziej efektywne. Warto także zaznaczyć, że agencja na etapie tworzenia sklepu wprowadza rozwiązania związane z pozycjonowaniem i w późniejszym czasie kontynuuje je oraz dostosowuje do zmieniających się realiów i „wymagań” wyszukiwarek.

czeka na Twoją ocenę!

1 komentarz

  1. Jak dla mnie najlepiej oddać to w ręce profesjonalistów. Czytam i niewiele rozumiem, a na metodę prób i błędów szkoda mi czasu i kasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.