Największe grupy na LinkedIn, gdzie przeczytasz o pozycjonowaniu stron

LinkedIn to popularny serwis społecznościowy wykorzystywany głównie do pozyskiwania nowych kontaktów zawodowo-biznesowych. Może też służyć jako źródło branżowej wiedzy, również z zakresu pozycjonowania. A do jakich grup na LinkedIn warto dołączyć, aby przeczytać ciekawostki, nowości z zakresu SEO? Sprawdź poniższą listę.

Specjaliści Marketingu w Polsce

To jedna z najpopularniejszych, polskojęzycznych grup na LinkedIn dotyczących marketingu internetowego. Grupa powstała w 2015 roku i gromadzi już 5862 użytkowników, zarówno amatorów, jak i ekspertów w tej branży. Rozmawia się tam o SEO, Google Ads, analityce internetowej czy content marketingu. Niejednokrotnie poruszane są również kwestie dotyczące marketingu w mediach społecznościowych czy user experience. Jak widać, tematyka jest bardzo obszerna, treści zamieszczane w grupie Specjaliści Marketingu w Polsce mogą się przydać tak naprawdę każdemu, kto prowadzi jakiś biznes.

Reklama, marketing, marka

Reklama, marketing, marka to grupa o bardzo podobnej tematyce jak ta powyżej. Nie ogranicza się tylko i wyłącznie do pozycjonowania, ale można tam znaleźć bardzo obszerną wiedzę dotyczącą marketingu internetowego. Grupa liczy obecnie 1171 członków, a jej administratorem jest Paweł Tkaczyk, strateg marki, dobrze znany w świecie marketingu.

Content Marketing Polska

W działaniach SEO/SEM ważną rolę odgrywa content marketing, dlatego jeśli szukasz wskazówek dotyczących pozycjonowania, powinieneś dołączyć również do tej grupy. Content Marketing Polska gromadzi 259 użytkowników LinkedIn i istnieje od 2012 roku. Można tam znaleźć wiele wskazówek dotyczących tworzenia wartościowych treści, a także praktyczne informacje z zakresu Inbound marketingu.

Internet (Online) Marketing – SEO, SMM, SEM & SMO

Jedną z najliczniejszych grup na LinkedIn dotyczących pozycjonowania stron jest Internet (Online) Marketing – SEO, SMM, SEM & SMO. Gromadzi ona 26 104 członków, różnych narodowości, dlatego też treści publikowane są tam w języku angielskim. Jej głównym celem jest zebranie w jednym miejscu wszystkich osób zainteresowanych szeroko pojętym marketingiem internetowym i publikowanie tam wartościowych dla nich informacji.

On-Page/Technical SEO

Grupą na LinkedIn wartą polecenia jest również On-Page/Technical SEO. Podobnie jak poprzednio, głównym językiem, w jakim komunikują się jej członkowie, jest angielski. Jest to jawna grupa licząca około 2580 członków, a jej głównym celem jest edukacja w zakresie SEO. Można tam znaleźć wiele ciekawych wskazówek, jak dobrze pozycjonować stronę, zarówno dla osób, które już coś o tym wiedzą, jak i dla amatorów. Do On-Page/Technical SEO należy też wielu ekspertów, więc nie bój się tam zadawać pytań!

SEO Expert

To jawna grupa założona w 2008 roku i licząca już 61 266 członków. SEO Expert, jak wskazuje nazwa, kierowane jest głównie do osób, które już znają się na pozycjonowaniu stron. Eksperci wymieniają się tam ciekawymi spostrzeżeniami oraz nowinkami z branży, a głównym językiem, w którym się komunikują, znów jest angielski.

Expert SEO Community

Expert SEO Community to kolejna, anglojęzyczna grupa dotycząca pozycjonowania stron, a także innych działań z zakresu szeroko pojętego marketingu internetowego. Można tam znaleźć ciekawe artykuły, przydatne narzędzia, a niekiedy nawet oferty pracy w tej branży. Aktualnie grupa Expert SEO Community liczy 34 711 członków, jest również bardzo aktywna – posty dodawane są tam co kilka minut.

SEO & PPC Professionals

SEO & PPC Professionals to kolejna grupa na LinkedIn zrzeszająca prawdziwych ekspertów od pozycjonowania stron. W tej społeczności specjaliści z różnych państw dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi branży i najnowszych trendów w marketingu internetowym. Aktualnie grupa SEO & PPC Professionals gromadzi 12 689 członków, a istnieje już od 10 lat!

Senior Level Internet Marketers / SEO Professionals Only.

To grupa zarezerwowana tylko dla doświadczonych specjalistów ds. marketingu internetowego. Aktualnie należy do niej 7581 członków, którzy dzielą się informacjami dotyczącymi najnowszych trendów w marketingu, profesjonalnymi badaniami rynku, a także polecają sobie przydatne narzędzia. Warto próbować dostać się do tej grupy.

Link Building and SEO

Popularną, jawną grupą, w której można dzielić się doświadczeniami z zakresu pozycjonowania, jest Link Building and SEO. Gromadzi ona około 17 150 użytkowników LinkedIn z różnych zakątków świata. Może więc służyć jako cenne źródło wiedzy dla osób początkujących, ale i tych, którzy już mają jakieś doświadczenie z link buildingiem, optymalizacją czy content marketingiem.

Social Media & SEO – Digital Marketing Community

Jak wskazuje nazwa, jest to grupa poświęcona tematyce marketingu w mediach społecznościowych, a także działaniom SEO. Można tu natrafić na ciekawe raporty oraz informacje o branżowych trendach. Głównym językiem, w jakim porozumiewają się członkowie tej grupy, jest angielski. Obecnie należy do niej 41 099 osób, które tworzą aktywną społeczność. Social Media & SEO – Digital Marketing Community to również grupa, która polecana jest osobom zainteresowanym tematyką marketingu start-upów.

Content marketing, copywriting

Tym razem grupa, w której można porozumiewać się w języku polskim, jednym z jej administratorów jest Joanna Olszewska. Społeczność zebrana wokół tej grupy to 544 osoby, które rozmawiają o tym, jak tworzyć ciekawe i wartościowe treści pod SEO, dzielą się branżowymi artykułami i inspirują. Niekiedy można tu również znaleźć oferty dotyczące copywritingu.

SEO/SEM Poland

Na koniec jeszcze jedna propozycja dla osób, które niezbyt potrafią się odnaleźć wśród anglojęzycznych publikacji. SEO/SEM Poland to jawna grupa zrzeszająca osoby zainteresowane pozycjonowaniem, na której rozmowy prowadzone są w języku polskim. Co prawda, aktualnie jest tam tylko 92 członków, jednak jest to dobre miejsce dla osób początkujących, a także tych, którzy chcą nawiązać nowe relacje biznesowe z osobami z branży.

czeka na Twoją ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.