Konferencje, spotkania SEO/SEM, na których dowiesz się więcej o pozycjonowaniu stron

Konferencji i spotkań poświęconych zagadnieniom związanym z SEO/SEM nie brakuje. Wiele z nich odbywa się w Polsce, na niektóre przyjeżdżają nawet prelegenci z innych krajów. W samej Europie też regularnie odbywają się wielkie kongresy SEO, na których omawiane są najnowsze i najciekawsze informacje dotyczące marketingu internetowego. Na jakich konferencjach i spotkaniach SEO/SEM warto być, by dowiedzieć się więcej o pozycjonowaniu stron?

Festiwal SEO

Festiwal SEO to jedno z ważniejszych wydarzeń, które odbywa się co roku w Katowicach. Najbliższy kongres planowany jest na 23.10.2020. Wśród prelegentów pojawiają się doświadczeni specjaliści z agencji SEO/SEM z Polski, ale i z Europy. Podczas konferencji podejmowane są najnowsze zagadnienia związane z marketingiem internetowym, niektórzy prezentują case studies i przedstawiają swoje wnioski. Istnieje też możliwość zadawania pytań prelegentom. Po części oficjalnej odbywa się afterparty, na którym można zdobyć nowe kontakty i wymienić się własnymi doświadczeniami z pozycjonowaniem stron.

semKRK

W Krakowie odbywają się cykliczne spotkania semKRK. Najbliższe zaplanowane jest na 25.09.2020. Kto może wziąć udział w tym wydarzeniu? Najczęściej pojawiają się na nim specjaliści SEO i SEM, pracownicy agencji marketingu internetowego, właściciele biznesów, e-commerce. Podczas spotkania doświadczeni marketingowcy przekazują swoją wiedzę na temat marketingu internetowego, dzielą się własnymi doświadczeniami, analizami i wnioskami. Spotkaniom semKRK towarzyszą też warsztaty poświęcone wybranym zagadnieniom, np. SEO, Google Ads czy Google Analytics, na których można zyskać cenne wskazówki od liderów w tej branży.

I Love Marketing

I Love Marketing to cykliczne wydarzenie, które trwa nawet kilka dni. Podczas imprezy odbywa się kilka konferencji, są one podzielone ze względu na tematykę: SEO & Content, Ads & Analytics, Marketing, Social Media, Sales, Commerce, Influencer, Business. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 20 – 23.10.2020 w Warszawie. Kongres skierowany jest do właścicieli małych i średnich firm oraz specjalistów zajmujących się marketingiem. W tym roku swoją wiedzą podzieli się aż 130 prelegentów. Poza konferencjami uczestnicy mają też możliwość wzięcia udziału w szkoleniach z zakresu Google Analytics, Google Ads, SEO, Optimized Content Marketing, Marketing Automation, Allegro, Service Design, Sprzedaży w Internecie, copywritingu sprzedażowego oraz jak zintegrować sprzedaż i marketing.

Kongres Online Marketing

Kongres Online Marketing to wydarzenie, które odbywa się już od wielu lat. Najbliższe zaplanowane jest na 16.09.2020. Podobnie jak w przypadku większości tego typu imprez w tym roku, prelekcje będą do obejrzenia w formie online, dzień później stacjonarnie w Warszawie zrealizowane zostaną warsztaty. Na festiwalu prelegenci poruszą tematy związane z nowymi sposobami promocji w Social Mediach, optymalizacją promocji w Internecie, tworzeniem kreacji sprzedażowych, sprzedażą trudnego produktu, działaniami w Google Ads itp. Warsztaty natomiast będą poświęcone zagadnieniom dotyczącym copywritingu, strategiom marketingowym, Facebookowi, Linkedinowi czy najnowszym metodom pozyskiwania klientów.

Golden Marketing Conference

Golden Marketing Conference to kilka wydarzeń realizowanych w różnych miastach Polski. Kolejne odbędą się w Poznaniu 14 – 15.09.2020 oraz w Katowicach 24 – 25.11.2020. Podczas konferencji podejmowane są zagadnienia związane z marketingiem, Social Mediami, brandingiem, budowaniem strategii marketingowych itp. Na kongresie występują uznani eksperci w branży, prezentują 30-minutowe prelekcja, organizowana jest też sesja networkingowa. Konferencja przeznaczona jest dla miłośników marketingu, właścicieli firm, przedstawicieli agencji marketingowych oraz dla freelancerów.

SEOrejs

SEOrejs to kilkudniowe szkolenia dla pasjonatów branży marketingu internetowego. W tym roku odbędą się jeszcze dwie takie imprezy: 25 – 28.08.2020 i 7 – 10.09.2020 w Mikołajkach. Wśród prelegentów pojawią się czołowi przedstawiciele znani w świecie SEO, m.in. Damian Sałkowski, Robert Niechciał, Paweł Strykowski czy Michał Suski. SEOrejs ma charakter warsztatowy. Podczas wystąpień przekazywana jest merytoryczna wiedza, omawiane są case studies, a do tego organizatorzy zadbali o aktywny wypoczynek, rejs jachtem, skuterami wodnymi oraz paintball.

European Tech and Start-Up Days

Wydarzenie European Tech and Start-Up Days odbędzie się w Katowicach 3 – 4.09. 2020. Poświęcone jest ono wielu zagadnieniom, prelegenci poruszą kwestie związane z technologią, marketingiem, biznesem w sieci, e-commerce, brand content itd. Oprócz wystąpień ekspertów podczas European Tech and Start-Up Days odbędzie się też gala wieczorna, na której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych start-upów, które zwyciężyły w konkursie organizatorów konferencji.

Forum IAB

Forum IAB odbywa się regularnie od kilku lat. Najbliższa konferencja planowana jest w dniach 6 – 8.10.2020 w Warszawie. Program kongresu jest bardzo zróżnicowany. Coś dla siebie znajdą osoby zainteresowane marketingiem online, content marketingiem, influencer marketingiem, reklamą, e-commerce itp. Wśród prelegentów pojawią się m.in. Łukasz Bańkowski, Kamil Bolek, Karolina Chołuj, Jerzy Smoliński, Marcin Gotowiec, Damian Huba, Olga Korolec czy Tomasz Piątkowski.

in_Digital Marketing

Konferencja in_Digital Marketing to spora dawka wiedzy merytorycznej. Wydarzenie odbędzie się 30.09.2020 w Warszawie. Podczas wystąpień poruszony zostanie temat strategii content marketingowych, customer journey map, user generated content, influencer marketingu, optymalizacji działań marketingowych itp. Wśród prelegentów pojawią się tacy eksperci jak Łukasz Głombicki, Anna Oszajca, Angelika Dąbek, Jan Zając czy Mateusz Nowak.

czeka na Twoją ocenę!

1 komentarz

  1. dla mnie najlepsze to oczywiście SEO Festiwal w Katowicach oraz semKRK gdzie można dowiedzieć się najwięcej o pozycjonowaniu stron, SEO i SEM …..ale seoRejst wymiata jeśli chodzi o informacje z pozycjonowania stron z „pod stołu”, czyli ciekawostki, nowinki czy test na własnych serwisach, i oczywiście najlepsi z pozycjonowania jak Robert Niechciał czy Damian Sałkowski (obecnie osoba z najlepszym feedback analitycznym w Polsce), dzieki za art :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.