Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

Masz sklep internetowy? Nie przynosi takich zysków, jakie były zakładane? Myślisz o reklamie i zastanawiasz się, na jaką jej formę postawić? Czy pozycjonowanie to dobra droga? Ile kosztują usługi SEO? Czy to się opłaca? Czy przyniesie efekty?

Pozycjonowanie sklepu internetowego – jak zacząć?

Na pozycjonowanie strony WWW składa się wiele działań. Ich zakres zależy w dużej mierze od tego, jaka jest historia domeny. Często nie bez znaczenia jest to, kto tworzył stronę. Nie każdy deweloper bierze pod uwagę fakt, że strona będzie pozycjonowana. Stąd wiele stron one page, które dla SEO są wyzwaniem. Oczywiście sklep online to nieco inna bajka, ale zdarza się, że faktycznie początki mogą być bardzo trudne.

Jak zacząć pozycjonowanie e-commerce? Najlepiej od audytu SEO. Dzięki niemu można poznać wszystkie mocne, ale przede wszystkim – słabe strony witryny. A jak przygotować taki audyt? W wielu miejscach w internecie można spotkać się z poradą, by zrobić go samodzielnie. Są nawet poradniki krok po kroku, co trzeba sprawdzić i poddać analizie. Jednak warto wiedzieć, że audyt strony wymaga danych. Te można zdobyć dzięki narzędziom. Na rynku są dostępne programy płatne i bezpłatne, jednak bez ponoszenia opłat nie zawsze otrzyma się możliwość skorzystania z wszystkich możliwości serwisu. Co więcej – same dane to za mało.

Trzeba wiedzieć, jak je wykorzystać. Właśnie dlatego bardzo często nie wystarczą chęci, dobry poradnik i program. Konieczna jest wiedza i doświadczenie. A to mają specjaliści SEO. Właśnie dlatego czasami nie ma sensu silić się na samodzielność. Jeśli e-commerce traktuje się poważnie, warto do audytu SEO sklepu online zatrudnić specjalistów. Większość agencji SEO ma w swojej ofercie tego typu usługę. Są takie firmy, które nie tylko przygotują audyt, ale też jest on podstawą, gdy chce się im zlecić pozycjonowanie.

Pozycjonowanie stron – cennik

Ile kosztuje pozycjonowanie strony? Nie jest łatwo odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Chociaż oczywiście wpisując w Google: „pozycjonowanie stron – cennik” znajdzie się niejedną ofertę, w tym wiele pakietów, ale często są one opatrzone dodatkową informacją, że cena może ulec zmianie.  Tak więc nie ma co się przywiązywać do kwot, jakie są w sieci. Najlepiej poprosić o ofertę agencję SEO i odnieść się do jej propozycji.

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu online w Google?

Nie da się podać jednej kwoty. Ba! Nawet określenie zakresu cenowego jest niemożliwe. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na to, że każdy sklep internetowy jest inny. Są takie, które mają małą, sezonową ofertę i takie, które mają tysiące produktów w dzieciątkach kategorii. Wymagają zupełnie innej pracy.

Wielu specjalistów mówi nawet, że pozycjonowanie sklepu internetowego kosztuje tyle, ile na strategię wydaje w danej chwili jego konkurencja. To, z jakimi kosztami trzeba się zmierzyć, zależy nie tylko od sklepu online, ale i konkretnej branży, a więc w zasadzie od tempa, w jakim rozwija się konkurencja i tego, jakie ma środki finansowe na pozycjonowanie, ale dzisiaj także na produkcję treści i szeroko pojęty marketing, w tym rzecz jasna reklamę w social mediach, współpracę z influencerami. Tak więc to, ile kosztuje pozycjonowanie sklepu, nie zależy bezpośrednio od marż, na jakich pracuje agencja SEO. Na cenę wpływ ma to, jak szybko i jakie chce się mieć efekty oraz oczywiście to, ile w tym czasie zdąży „narobić” konkurencja.

czeka na Twoją ocenę!

1 komentarz

  1. Nic dziwnego, że nie ma podanego cennika, każda strona będzie wymagała innej strategii i stąd ten enigmatyczny brak cen, jak ktoś chce wiedzieć, to lepiej zapytać sie u źródła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.