Fora w internecie, na których przeczytasz o pozycjonowaniu strony

Na jakich forach szukać wiedzy o pozycjonowaniu? Gdzie warto zadać pytanie z zakresu SEO, aby otrzymać sensowną i wyczerpującą odpowiedź? Przedstawiamy listę, w której znajdują się fora o pozycjonowaniu stron, czasem bardziej, czasem mniej warte polecenia…

Forum Pozycjonowanie i Optymalizacja

Jednym z najpopularniejszych jest forum PiO (forum.optymalizacja.com), na którym można znaleźć naprawdę wiele ciekawych wskazówek zarówno dla ekspertów SEO, jak i początkujących. Jednak trzeba brać poprawkę na niektóre z publikowanych tam komentarzy, nie zawsze są one w pełni zgodne z prawdą. Niemniej jednak można się z niego sporo dowiedzieć, nie tylko o pozycjonowaniu i optymalizacji, ale również social marketingu czy projektowaniu stron.

Forum-pozycjonowanie

Forum-pozycjonowanie.pl to miejsce w pełni poświęcone branży SEO. Można znaleźć tu sporo wiedzy o pozycjonowaniu w Polsce i za granicą, dowiedzieć się, gdzie tanio kupić domeny i SEO hosting czy poznać ciekawe narzędzia do analizy konkurencji. Niekiedy wrzucane są też oferty pracy w tej branży, działa także SEO bazar. A ilu użytkowników zarejestrowało się na tym forum? Według statystyk podanych na stronie – 5436, napisano 48543 postów i założono 32219 tematów.

Forum Zgred

Forum działające na stronie agencji SEO Zgred (zgred.pl/forum), a w zasadzie (jak pisze jego autor) mini forum SEO o pozycjonowaniu i optymalizacji stron, jest warte polecenia. Nie ma tam zbyt wielu wątków, jednak te, które już się znajdują, z pewnością można uznać za wartościowe. Na forum możesz zadać nurtujące cię pytanie z branży SEO, na które odpowie ekspert Paweł Gontarek.

Grawitacje – forum copywriterów, SEO copywriterów i marketerów

Forum copywriterów, SEO copywriterów i marketerów (grawitacje.pl/forum) stworzone zostało przez agencję copywriterską Grawitacje. Jest tam sporo wątków dotyczących tego, jak pisać pod SEO, ale także ogólne informacje o pozycjonowaniu czy szeroko pojętym social marketingu. Aktualnie zarejestrowało się tam 1536 użytkowników, którzy napisali łącznie 5835 postów w 793 wątkach.

WebHostingTalk

WebHostingTalk to forum o hostingu, na którym można znaleźć również dział poświęcony pozycjonowaniu i optymalizacji – webhostingtalk.pl/forum/81-seo-pozycjonowanie-i-optymalizacja Przypięty jest tam również mini poradnik dotyczący pozycjonowania. Ogólnie forum gromadzi 51237 użytkowników, znajduje się w nim 47177 tematów i 419911 postów, w tym wiele naprawdę wartościowej wiedzy, choćby dlatego, że udzielają się na nim nie tylko amatorzy, ale także prawdziwi eksperci SEO.

Forum PHP

Również na forum.php.pl znajduje się dział poświęcony optymalizacji i pozycjonowaniu stron. Dużą zaletą tego forum jest fakt, że użytkownicy naprawdę starają się pomóc i udzielają sensownych wskazówek, więc można tu zdobyć mnóstwo wiedzy, nie tylko z zakresu SEO. A jak wyglądają ogólne statystyki tego forum? Jest tam aż 82336 zarejestrowanych użytkowników, którzy łącznie napisali 1167382 postów.

Eduweb forum

Ciekawym forum, w szczególności dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z branżą SEO, jest forum.eduweb.pl. Można tam znaleźć wątki dotyczące projektowania w XHTML i CSS, grafiki czy systemów CMS, ale również osobny dział o pozycjonowaniu. Jednak ze względu na notoryczne pojawianie się tam wpisów reklamowych, od pewnego czasu dodawane linki posiadają oznaczenie „nofollow”, co z kolei poprawiło jakość forum. Znów zaczęły pojawiać się tam sensowne dyskusje, w których warto uczestniczyć. Liczba użytkowników na tym forum to 5094, a liczba postów 20194.

Forum Webax

Forum webmasterów webax.pl to strona, na której również można znaleźć obszerny dział dotyczący pozycjonowania i optymalizacji. Można tam do woli zadawać nurtujące pytania z zakresu SEO i liczyć na wyczerpującą odpowiedź specjalistów. Jest też podpięte mnóstwo wskazówek dla osób początkujących, które warto przeczytać. A jak prezentują się statystyki? Dotychczas na forum zarejestrowało się 1041 użytkowników, którzy łącznie napisali 8667 postów.

WebForum

Ciekawym forum dla początkujących i zaawansowanych webmasterów jest webforum.pl, znajduje się tu również osobny dział poświęcony pozycjonowaniu i optymalizacji stron. Niestety nie brakuje również reklam oraz niezbyt sensownych wypowiedzi… Tak czy siak, warto tam zajrzeć, bo wśród wielu wątków, można znaleźć też te pożyteczne. Na główniej stronie nie ma informacji o statystykach, jednak nie podlega wątpliwości, że forum jest aktywne.

Forum RootNode

RootNode to rzetelne forum o hostingu, gdzie znajduje się również dział poświęcony SEO: forum.rootnode.pl/forum/38-promocja-marketing-i-seo W przeciwieństwie do poprzednika, to forum jest moderowane, więc szeptanka nie jest tam miło widziana. Można się zatem z niego wiele dowiedzieć, a także poradzić ekspertów. Forum aktualnie gromadzi 1144 użytkowników.

Forum CBA

Znane z darmowego hostingu CBA posiada również swoje forum (cba.pl/forum), a na nim dział poświęcony pozycjonowaniu. Niestety znacznie więcej jest tam wypowiedzi amatorów niż ekspertów, a na dodatek nie brakuje działań marketingu szeptanego. Niemniej jednak czasem można trafić na jakiś wartościowy post lub artykuł. Według statystyk liczba użytkowników na forum to 718527, liczba tematów 24387, a postów 147606.

Forum Pasja Informatyki

Forum.pasja-informatyki.pl to strona, na której można zdobyć mnóstwo wiedzy z zakresu szeroko pojętej informatyki. Sporo wątków dotyczy również tworzenia stron, a także ich pozycjonowania. Choć nie zawsze można tu liczyć na wyczerpującą odpowiedź, to jest to dobre miejsce, dla osób, które póki co niewiele wiedzą o pozycjonowaniu i chcą się czegoś nauczyć. Aktualnie na forum jest zarejestrowanych 49185 użytkowników, którzy zadali już niecałe 77000 pytań i uzyskali około 124000 odpowiedzi.

4programmers

Chociaż 4programmers.net/Forum nie jest poświęcone typowo pozycjonowaniu, to można tam znaleźć sporo pytań dotyczących SEO. Forum działa przy popularnym serwisie dla programistów. Jest to przede wszystkim miejsce, w którym można znaleźć naprawdę wiele ciekawych i wartościowych informacji z zakresu programowania, ale także innych tematów dotyczących szeroko pojętej branży IT. Polecane jest w szczególności osobom, które mają już jakieś podstawy, ale sprawdzi się też jako cenne źródło wiedzy dla amatorów.

czeka na Twoją ocenę!

2 komentarze

  1. jedyny problem, że na części z tych for jest dużo półprawd, boją się pisac jak jest z pozytcjonowaniem i cąłym seo publicznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.