Dlaczego pozycjonowanie jest ważne? Sprawdź 3 korzyści z SEO

Kiedy myślimy o reklamie swojego biznesu w sieci, na myśl przychodzą nam różnego rodzaju kampanie marketingowe, posty sponsorowane w mediach społecznościowych i wiele innych rzeczy, jednak często zapominamy o SEO. W rzeczywistości SEO, czyli pozycjonowanie stron www, to obecnie jedna z najskuteczniejszych form reklamy. Dzięki niemu nasza witryna stanie się znacznie lepiej widoczna w internecie, a co za tym idzie, przyciągnie większą liczbę klientów. Jakie jeszcze korzyści można czerpać z pozycjonowania? Dlaczego nie można z niego zrezygnować?

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

Zdecydowana większość użytkowników internetu korzysta z wyszukiwarki Google, w związku z tym, jeśli prowadzimy stronę internetową, naszym celem jest, aby Google uznało ją za wartościową, a tym samym umieściło ją wysoko wśród wyników organicznych wyszukiwania. Każdy z nas wie z własnego doświadczenia, że szukając czegoś w sieci, zwracamy uwagę przede wszystkim na wyniki znajdujące się na pierwszej stronie, rzadko kiedy sprawdzamy kolejne. Właśnie dlatego pozycjonowanie jest tak istotne – jeśli nasza witryna będzie na drugiej, trzeciej lub kolejnej stronie, szanse, że ktoś skorzysta z naszej oferty maleją.

Na czym polega pozycjonowanie? Przede wszystkim są to działania na stronie (on-site) i poza nią (off-site), ogromną rolę odgrywają także treści, znajdujące się w obrębie witryny, a także wykorzystane słowa kluczowe. Jak widać wiele czynników wpływa na to, jak wysoko znajdzie się nasza strona, przez co warto zaangażować do tego profesjonalną agencję SEO.

Korzyści z SEO

W powyższej części artykułu przedstawiliśmy już kilka zalet SEO, ale to nie wszystko. Jeśli ktoś w dalszym ciągu czuje się nieprzekonany, to poniżej znajdzie jeszcze więcej argumentów przemawiających za wdrożeniem pozycjonowania na swojej stronie www.

SEO zapewnia dobre wyniki przy niskich nakładach finansowych

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że SEO jest stosunkowo tanie, w porównaniu do chociażby różnego rodzaju kampanii reklamowych. Oczywiście trzeba być przygotowanym na to, że przez pierwsze miesiące będzie trzeba inwestować, a rezultaty pojawią się po dłuższym czasie. Pozycjonowanie daje długofalowe rezultaty, na które naprawdę warto poczekać.

Możliwość dotarcia do konkretnej grupy odbiorców

Prowadząc biznes zwykle wiemy, kto może być zainteresowany naszymi produktami bądź usługami. W jaki sposób można zatem do nich dotrzeć? Wykupując powierzchnię reklamową np. w centrum miasta nie mamy wpływu, kto na nią spojrzy, tymczasem SEO pozwala na dopasowanie odpowiednich fraz kluczowych odpowiadających na pytania zadawane przez konkretną grupę osób.

Wzrost zaufania do naszej marki w sieci

Przemyślane i poprawne pod kontem merytorycznym treści w połączeniu z wysoką pozycją w wynikach wyszukiwania sprawia, że nasza witryna odbierana jest jako godna zaufania. To bardzo ważne, gdyż nie tylko zwiększa szansę na to, że klienci ponownie skorzystają z naszej oferty, ale prawdopodobnie polecą ją innym, co bez wątpienia pozytywnie wpłynie na nasze zyski oraz rozwój naszej marki.

czeka na Twoją ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.